Advertisement About Us Contact Us
     

MHP'DE TEŞKİLATLAR SEMİH YALÇIN'A EMANET

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu toplantısı 24 Mart 2018 Cumartesi günü yapıldı ve bu toplantıda Başkanlık Divanı üyeleri seçildi. Başkanlık Divanı üyelerinin görev alanları, Parti Tüzüğümüzün 48, 49 ve 50. Maddeleri uyarınca MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından aşağıdaki gibi belirlendi.

  
 
mhp-de-teskilatlar-semih-yalcin-a-emanet
1- EDİP SEMİH YALÇIN
TEŞKİLAT İŞLERİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
2-FETİ YILDIZ
HUKUK VE SEÇİM İŞLERİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
3-CELAL ADAN
SİYASİ İŞLER, PARLAMENTO VE HÜKÜMET İLİŞKİLERİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
4-EMİN HALUK AYHAN
EKONOMİK VE SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
5-MUSTAFA KALAYCI
MEDYA, TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
6-MEVLÜT KARAKAYA
MALİ İŞLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
7-KAMİL AYDIN
TÜRK DÜNYASI VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
8-İZZET ULVİ YÖNTER
ARAŞTIRMA - STRATEJİ GELİŞTİRMEDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
9-SADİR DURMAZ
YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
10-DENİZ DEPBOYLU
AİLE, KADIN VE ENGELLİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
11-YAŞAR YILDIRIM
MESLEKİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE İLİŞKİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
12-SEFER AYCAN
PARTİ İÇİ EĞİTİM, SİYASET VE LİDERLİK OKULUNDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
13-İSMET BÜYÜKATAMAN
GENEL SEKRETER
14-MUSTAFA HİDAYET VAHAPOĞLU
İDARİ, MALİ VE TEKNİK İŞLERDEN SORUMLU GENEL SEKRETER YARDIMCISI
15-FATİH ÇETİNKAYA
SİYASİ VE SOSYAL İŞLER İLE PROTOKOL İŞLERİNDEN SORUMLU GENEL SEKRETER YARDIMCISI
MHP Teşkilatları Semih Yalçın'a Emanet
MHP'ye emsali görülmemiş saldırıları yapan Fetullah Gülen adlı terör örgütünün prenslerinden Ekrem Dumanlı ile yakınlığı bilinen ve FETÖ'nün MHP'ye saldırısı sürecinde FETÖ'ye sessiz kalarak bazı FETÖ'ye yakın isimlerin MHP teşkilatlarına sızmasına göz yuman Şefkat Çetin ve yine Fetullah Gülen adlı şereften yoksun Terörist it'in dersanelerinin kapanışı sürecinde cemaat dersaneleri ve işletmelerinden gazetesine reklam alarak Fetullah Gülen cemaatine psikolojik destek veren bu desteklere ülkücülerce o süreçte büyük tepki alan gazeteci Mehmet Müftüoğlu MHP'nin 12. Olağan Kongresinde liste dışı kalmış,
MHP liderinin konuşmalarını tüm ülkücülerin alkışladığı ve çoşkula dinlediği görülürken liste dışı kalan Şefkat Çetin'in alkışlamamakla kalmayıp vücut diliyle saygı sınırlarını aştığı görülmüş, kongre sonunda Facebook adresinden "Zayıf Düştük"
"Kızgınlık+Kırgınlık+Soğuma+Kırılma=Kopma.
24-48-72 Saat Frenle..." paylaşımı yapan Şefkat Çetin' MHP'den ayrılacağı mesajı vermiş, Meral Akşener'in parti kurduğu süreçte Meral Akşener ile dirsek temasında-FETÖ ile bağı olduğu iddiaları bulunan Şefkat Çetin'in bu paylaşımı MHP'lilerce İP'ye gececek bahane arıyor diye yorumlanmıştı.
Listelerde ülkücü tabanın talebi karşılık buldu
Liste dışı kalan Şefkat Çetin'in yerine MHP Teşkilat Başkanlığına teşkilatları her yönüyle iyi tanıyan, MHP'ye ve MHP liderine basında saldıranlara karşı sert kalemiyle ve sert uslubuyla cevap vermesiyle tanınan, teşkilat içerisinde başarıları yüzünden organize bir tavırla dedikodularla linç edilmeye çalışılan (bu dedikoduların merkezinin Şefkat Çetin olduğu iddaları mevcut) Edip Semih Yalçın getirildi.
Edip Semih Yalçın kimdir?
6 Mart 1958 tarihinde Sivas Gemerek'te dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Tarih bölümün tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü'nde yüksek lisans yaptı. Semih Yalçın, doktorasını Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı.
Akademik hayatına Gazi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak başladı. 1990 yışında doktor unvanını alan Yalçın, aynı üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi'ne yardımcı doçent olarak atandı. Yine aynı fakültede doçent ve profesör oldu. Sırasıyla Dekan Yardımcılığı, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı yaptı.
Semih Yalçın'ın çok sayıda yayınlanmış makalesi ve 4 kitabı bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen Yalçın, evli ve dört çocuk babasıdır.
Ülkücü gecmişi
MHP Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, lise ikinci sınıf öğrencisi iken Aydınlıkevler'deki Büyük Ülkü Derneğinde merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'i ve fikirlerini tanımış ve o tarihten sonra da asla Ülkücü Hareket ve MHP çizgisini bozmamıştır.
E.Semih Yalçın, Üniversite yıllarında önce ODTÜ'nün Gaziantep Kampüsünde makine mühendisliği bölümünü kazanarak 1976-1977 yıllarında Gaziantep Ülkü Ocakları Teşkilat Sekreterliği yapmış, Ülkücü mücadelenin her aşamasında en ön saflarda olmuştur. Daha sonra, burada yaşadığı olaylardan dolayı öğrenimine devam edememiş, birkaç fakülte daha kazandıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümüne girerek yükseköğrenimini burada tamamlamıştır.
E. Semih Yalçın, DTCF'de öğrenciyken 1978 yılında Keçiören Ülkü Ocakları Başkanlığına getirilmiştir.
Vatan hainlerinin kurşunu hala bedeninde
Keçiören Ocak Başkanıyken polis tarafından gözaltına alınarak günlerce en ağır işkencelere uğratılmış sorgularda davasını satmamış, 1979 yılının Aralık ayında bir sabah arkadaşlarıyla birlikte fakülteye giderken Sıhhiye Köprüsü'nün altında sol gruplarca silahlı saldırısına uğramıştır.
O gün gruptan sadece Semih Yalçın yaralanmış ve aşık kemiğine giren kurşun orada kalmıştır. Götürüldüğü hastanedeki doktor, çıkarılması takdirinde sakat kalabileceğini söylemiş ve kurşun orada bırakılmıştır.
E. Semih Yalçın Ülkücü mücadelenin içindeyken açılan davalardan yedi kez kez hapse girmiş, gençlik yıllarının önemli bir kısmını mahpus damlarında geçirmiştir.
E. Semih Yalçın; Ülkücü Hareket saflarında verdiği şerefli mücadele dolayısıyla yaşadığı işkenceler, badireler, mahkemeler ve hapis hayatı yüzünden uzun süre işsiz kalmış, ailesinin geçimini sağlamak için Ankara'da bir müddet taksi şoförlüğü dahi yapmıştır.
Hapisten çıktığında da hükümlü kadrosundan Başbuğ Türkeş'in bilgisi ve yönlendirmesi sonucunda Keçiören Belediye'sinde b işe başlamıştır.
Sıkıntılı, çileli bir hayatın sonunda, büyük gayret ve çabayla Gazi Üniversitesinde profesörlüğe kadar yükselmiştir.
MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin yanında dimdik bir duruş sergileyen ekiptendir.
HABER: KANKAN MEHMET AYHAN

 
 
Kaynak : www.hareket2023.com
 
 
 
 
Bu haber 1130 kez okundu
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright ©
   
  Photo gallery  |   Video Gallery  |   Columns About Us  |   Contact Us

           
  TÜRKİYE-TÜRKÇE  |   TURKEY  |   WORLD  |   Politics  |   Business  |   Health  |   Food  |   Sport  |   Travel  |   Technology  |   Fashion  |   Magazine  |   Art  |   FETO FACTS   |